Kremacje

Kremacja Ostróda

Ponieważ z roku na rok, coraz więcej rodzin osób zmarłych decyduje się na pogrzeb urnowy, od wielu lat organizujemy pogrzeby z kramacją w Ostródzie i okolicach. Usługę wykonujemy z zachowaniem wszelkich norm etycznych i poszanowaniem dla osoby zmarłej. Na życzenie rodzin, udostępniamy kaplicę do wystawienia ciała przed kremacją. Posiadamy w swojej ofercie szeroką gamę urn dostępnych w różnych wzorach, kolorach oraz wykonanych z różnych materiałów.

Ze względu na coraz większe zainteresowanie usługami kremacji w Ostródzie, miasto oddało do użytku kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Ostródzie przy ul. Spokojnej.

Jak przebiega kremacja?

Kremacja jest to proces spopielenia ciała osoby zmarłej. Odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonej drewnianej trumnie, która jest nielakierowana oraz nie posiada, żadnych metalowych elementów i okuć. Dzięki temu cały proces odbywa się z zachowaniem wszelkich norm ekologicznych. Następnie prochy ludzkie umieszczane są w urnie, którą można pochować w grobie ziemnym, murowanym lub kolumbarium. 

Kościół katolicki zaaprobował kremację w 1963r. Akceptację tą poświadcza znowelizowany Kodeks Prawa Kanonicznego z 1983r. – kanon 1176 par. 3, zaakceptowany przez papieża Jana Pawła II..

5/5 - (3 Głosów)
Scroll to Top
Call Now Button